İçeriklermiz Güncellenmektedir çok yakında hizmetinizdeyiz.!

Isı Geri Kazanım Sistemleri

Isı geri kazanım cihazları yatay ve dik olarak iki farklı uygulamaları mevcuttur. Hücreler ekstrüzyon yöntemiyle alüminyum profil kullanılarak oluşturulmaktadır. Profil kesiti, montajı kolaylaştırmak ve dayanımı artırmak amacıyla bu iş için özel olarak seçilmiştir. Isı geri kazanım cihazlarında ise klima sistemi üzerine eklenen yük azaltılarak enerji tasarrufu sağlanır.

Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ile taze hava ve egzos havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır ve havalandırmadan kaynaklanan oda sıcaklığı değişiklikleri düzenlenir. Böylece sürekli olarak rahat ve temiz bir ortam sağlanmış olur. Konvensiyonel havalandırma sistemlerinde taze havadan gelen ilave klima yükleri bulunmaktadır. Isı geri kazanım cihazlarında ise klima sistemi üzerine eklenen yük azaltılarak enerji tasarrufu sağlanır.

Isı geri kazanım cihazları yatay ve dik olarak iki farklı uygulamaları mevcuttur. Hücreler ekstrüzyon yöntemiyle alüminyum profil kullanılarak oluşturulmaktadır. Profil kesiti, montajı kolaylaştırmak ve dayanımı artırmak amacıyla bu iş için özel olarak seçilmiştir.

Alüminyum profiller yine bu işe özel olarak tasarlanmış mukavemeti arttırılmış, alüminyum veya plastik köşe parçaları ile bağlanmaktadır. Bu köşe parçaların kullanılması şu avantajları birlikte getirmektedir.

·  Yüksek mekanik mukavemet

·  Konstrüksiyonda esneklik

·  Boyutlarda standartlık

·  Panellerin rahat sökülüp takılması

·  Yerinde kolay ve kısa sürede montaj

Tüm paneller, çift kat ya da tek kat galvaniz sacdan, sandviç panel olarak imal edilmekte ve iki sac arasında 25mm kalınlığında, yoğunlukları 50kg/m3 ve 70kg/m3 olan cam veya taş yünü malzemesi yer almaktadır. Bu malzemeler yüksek ısı ve ses özelliğine sahiptir. Paneller ve profil arasında yer alşan özel contalar sayesinde tam sızdırmazlık sağlanmaktadır. Paneller, özel kapak mandalları sayesinde çok kolay sökülüp takılabilmektedir. Standart olarak panel dış yüzeyi ve iç profiller elektrostatik toz boya ile boyanmakta ve 200 derecede fırınlanmaktadır.

İÇ ELEMANLARI

FANLAR: Isı geri kazanım cihazlarının en önemli elemanları olup basınçları yenerek gerekli miktarda havanın sisteme verilmesini sağlar. Fanların tümü Avrupa’nın en iyi fan üreticisinden olan NİCOTRA’dan ya da muadilinden temin edilmektedir. Kullandığımız fanlar 250-2000 m3/h’e kadar tek emişli direkt motora akuple Bu fanlarda kullanılan motor 220V monofaze fanlar kullanılmaktadır. 2500-50000 m3/h’e kadar tek veya çift emişli fanlar kullanılmakta 380V (trifaze) olup NICOTRA’nın vermiş olduğu özel bilgisayar paket programı ile tüm parametreler göz önüne alınarak seçilir.

Filtre: Isı geri kazanım cihazlarında EU4 kaset filtre kullanılmaktadır.

Isı Geri Kazanım: Avrupa’nın en iyi üreticilerinden olan TREX ve RECUPERATOR markası ısı geri kazanım cihazları, soğuk ve sıcak hava akışları arasındaki sıcaklık farkından yararlanarak mahalden atılan sıcak ya da soğuk hava içerisinde enerjinin bir kısmının geriye kazanılmasını sağlarlar. Plakalı tip kullanılmakta olup %40–60 arasında (hava şartlarına göre) enerji verimleri sağlanmaktadır. Bu sebeple atık ısıdan elde edilen enerji verimi sayesinde işletme maliyetleri minimize edilir.

Aksesuarları:

·  Elektrik Panosu

·  Elektrikli Isıtıcı